Projekty - europeaslovakia

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Slávnosti Jesene v Krakovanoch - Slow food long life - lost traditions back to kitchen
Výstava dopestovanej zeleniny a ovocia bola spojená s  predajom tradičných lokálnych jedál, ktoré pripravili a navarili miestny obyvatelia z vlastnej úrody. Ponúkali sa strukovinové kaše ako napr. "Krakovanský fazuľový prdkáč", kapustnica, domáce ovocné koláče a čo parí k jeseni na Slovensku burčiak.
Práve takéto podujatie je zdrojom cenných informácií a receptov pre náš projekt, lebo domáce jedlo je to najlepšie jedlo - SLOW FOOD LONG LIFE.

 

Slow Food Transnational meeting M2 Trnava, Slovakia,

July 15 16 2019
Nadnárodné stretnutie účastníkov projektu Slow food long life lost traditions back to kitchen sa konal v dňoch 15. 16. júla na Slovensku. Účastníci projektu z Talianska, Estónska, Poľska, Francúzska a Slovenska vyhodnotili zrealizované aktivity od posledného stretnutia. Navzájom sa účastníci oboznámili s ďalšími plánovanými aktivitami v blízkej budúcnosti. Účastníci stretnutia získali praktické skúsenosti pri príprave tradičných slovenských jedál a nadobudli nové zručnosti a vedomosti pri príprave tradičných pokrmov. Oboznámili sa navzájom s osvedčenými postupmi a metodikami pri vzdelávaní dospelých počas realizovaných workshopov zameraných na medzigeneračnú spoluprácu. V diskusiách sa  účastníci zaoberali efektívnym zapájaním ďalších partnerov do miestnych aktivít. Navzájom sa zhodnotili výsledky zrealizovaných aktivít počas prvého roku projektu.
Účastníci stretnutia sa zoznámili s miestnou tradičnou kuchyňou  počas FOOD TOUR čo bolo sa ukázalo ako veľmi prínosné pre všetkých účastníkov stretnutia.


Farmárske trhy v Piešťanoch - SLOW FOOD long life - lost traditions back to kitchen
Konzultujeme priamo s tými najpolanejšími. Tradičné jedlá a koláče od domácich producentov.

 

Slow food long life - lost traditions back to kitchen
Workshop III. Traditičné miestne jedlá - najlepšie jedlá

Vďaka Europea Slovakia a projektu Slow Slow food long life - lost traditions back to kitchen mali žiaci a zamestnanci SOŠ Rakovice možnosť naučiť sa a pripraviť si špeciality nášho regiónu ako napríklad "Scískane", Fazuľovú polievku s krúpami alebo vynikajúce slané koláče z kysnutého cesta. Účastníci workshopu ocenili autentickosť realizácie jednotlivých receptov,  obsah workshopu a zároveň aj potrebu ďalšieho vzdelávania sa v danej oblasti nakoľko množstvo recptov z nášho regionu sa už pomaly vytráca z našich stolov. Vráťme tradičné miestne jedlá znovu na naše stoly.

Projekt "Slow food-long life: lost traditions back to kitchen"


Združeniu EUROPEA Slovakia realizuje projekt "Slow food-long life: lost traditions back to kitchen" na Slovensku. Vďaka tomuto projektu mali možnosť pedagogickí zamestnanci a žiaci odboru management regionálneho cestovného ruchu  Strednej odbornej školy Rakovice zúčastniť sa na workshope zameranom na prípravu tradičných slovenských veľkonočných jedál.

Projekt "Slow food-long life: lost traditions back to kitchen" si kladie za cieľ zdieľať osvedčené tradičné recepty a postupy pri príprave jedál. V dnešnej uponáhľanej dobe je dôležité, aby sme ľuďom pripomenuli a povzbudili sa vrátiť k receptom starých materí a k tradičnej príprave jedál.
Prezentované recepty na workshope budú dostupné on line kuchárskej knihy a videa.
Spomínaný projekt sa realizuje na medzinárodnej úrovni. Partnerstvo na projekte prijalo Estónsko, Francúzsko, Poľsko, Slovensko a Taliansko.
Tento projekt môže byť realizovaný vďaka programu Erasmus+.Projekt COPCHAVET - „Zvládnutie aktuálnych výziev odborného vzdelávania v pôdohospodárskom a v zelenom sektore“.
Viac ...


Europea Slovakia realizuje v školskom roku 2012/2013 projekt COPCHAVET.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky