Slow food project - europeaslovakia

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 

Výnimočné multiplikačné podujatie projektu Erasmus+
„Slow food – long life: lost traditions back to kitchen“

Europea Slovakia zorganizovala multiplikačné podujatie  v rámci projektu Erasmus + „Slow food – long life: lost traditions back to kitchen“  13.februára 2020 v Elektrárni Piešťany.
Účastníci podujatia z radov pridružených partnerov, zamestnancov a žiakov miestnych škôl, ľudí z miestnej komunity, zástupcov miestnych úradov a médií boli oboznámení s týmto projektom, projektovou kuchárskou knihou a video receptami k projektovej kuchárskej knihe zástupcami združenia Europea Slovensko.
Všetci účastníci ocenili projekt, kuchársku knihu a recepty veľmi pozitívne. Video recepty k projektovej kuchárskej knihe účastníkov multiplikačného podujatia veľmi nadchli.

 

VIDEO RECEPTY k projektovej kuchárskej knihe
„Slow food – long life: lost traditions back to kitchen”

Polievka z medvedieho cesnaku s krutónmi  a uvareným vajíčkom
 
 
 
 

_____________________________________________________

Mladá generácia sa učí piecť "Tradičné vianočné oblátky"
PROJEKT SLOW FOOD A DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V SOŠ regionálneho rozvoja Rakovice, Europea Slovensko pripravila pre študentov a verejnosť počas DŇA OTVORENÝCH DVERÍ 10. decembra 2019 workshop „SLOW FOOD LONG LIFE LOST LIFE LOST LIFE TRADITIONS BACK TO KOTCHEN“. Mladá generácia sa naučila piecť tradičné slovenské vianočné jedlo „Vianočné oblátky s maslom a medom “. Žiaci a široká verejnosť prejavili veľký záujem o tento workshop, účasnítkov obohatil o cenné informácie a praktické zručnosti pri príprave a pečení tradičných vianočných oblátok. Celkové príjemné prostredie, spoločnosť milých ľudí a vôňa škorice navodila atmosféru už prichádzajúcich vianočných sviatkov.

________________________________________________________________

SLOW FOOD projekt a DNI OTVORENÝCH DVERÍ V SOŠ Rakovice
24. - 26. október 2019

Europea Slovakia pripravia workshop “SLOW FOOD LONG LIFE LOST TRADITIONS BACK TO KITCHEN” pre žiakov a širokú verejnosť počas dní otvorených dverí v SOŠ Rakovice.
Mladá generácia mala možnosť naučiť sa variť tradičné slovenské múčne jedlo "Šúľance s makom". Ukázalo sa, že mladý ľudia majú záujem o tradičné slovenské jedlá a ich prípravu, preto vráťme tradičné slovenské jedlá na naše stoly. Jedlo predsa už od nepamäti spája ľudí.


_________________________________________________________________________________________________________________________________

Transnational project meeting in Nice, France, on October 9-10, 2019

Nadnárodné projektové stretnutie v Nice vo Francúzsku sa uskutočnilo v dňoch 9. - 10. októbra 2019.
Účastníci projektu
Erasmus+ project “Slow food – long life: lost traditions back to kitchen” mali možnosť absolvovať študijnú návštevu reštaurácie s pomalým občerstvením Ville de Sienne. Keďže Nice je multikultúrne mesto ďaľšia návšteva viedla do
tureckých a slovanských obchodoch
s jedlom a tiež na arabský trh. Veľkou skúsenosťou bolo zoznámenie sa s tradičnou kuchyňou v starom meste v Nice. Toto stretnutie bolo veľmi podnetné pre všetkých zúčastnených členov projektu. Jedlo spája ľudí.


_________________________________________________________________________________________________________________________________

Slávnosti Jesene v Krakovanoch - Slow food long life - lost traditions back to kitchen
Výstava dopestovanej zeleniny a ovocia bola spojená s  predajom tradičných lokálnych jedál, ktoré pripravili a navarili miestny obyvatelia z vlastnej úrody. Ponúkali sa strukovinové kaše ako napr. "Krakovanský fazuľový prdkáč", kapustnica, domáce ovocné koláče a čo parí k jeseni na Slovensku burčiak.
Práve takéto podujatie je zdrojom cenných informácií a receptov pre náš projekt, lebo domáce jedlo je to najlepšie jedlo - SLOW FOOD LONG LIFE.

 

Slow Food Transnational meeting M2 Trnava, Slovakia,

July 15 16 2019
Nadnárodné stretnutie účastníkov projektu Slow food long life lost traditions back to kitchen sa konal v dňoch 15. 16. júla na Slovensku. Účastníci projektu z Talianska, Estónska, Poľska, Francúzska a Slovenska vyhodnotili zrealizované aktivity od posledného stretnutia. Navzájom sa účastníci oboznámili s ďalšími plánovanými aktivitami v blízkej budúcnosti. Účastníci stretnutia získali praktické skúsenosti pri príprave tradičných slovenských jedál a nadobudli nové zručnosti a vedomosti pri príprave tradičných pokrmov. Oboznámili sa navzájom s osvedčenými postupmi a metodikami pri vzdelávaní dospelých počas realizovaných workshopov zameraných na medzigeneračnú spoluprácu. V diskusiách sa  účastníci zaoberali efektívnym zapájaním ďalších partnerov do miestnych aktivít. Navzájom sa zhodnotili výsledky zrealizovaných aktivít počas prvého roku projektu.
Účastníci stretnutia sa zoznámili s miestnou tradičnou kuchyňou  počas FOOD TOUR čo bolo sa ukázalo ako veľmi prínosné pre všetkých účastníkov stretnutia.


_________________________________________________________________________________________________________________________________

Farmárske trhy v Piešťanoch - SLOW FOOD long life - lost traditions back to kitchen
Konzultujeme priamo s tými najpovolanejšími. Tradičné jedlá a koláče od domácich producentov.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Slow food long life - lost traditions back to kitchen
Workshop III. Tradičné miestne jedlá - najlepšie jedlá

Vďaka Europea Slovakia a projektu Slow Slow food long life - lost traditions back to kitchen mali žiaci a zamestnanci SOŠ Rakovice možnosť naučiť sa a pripraviť si špeciality nášho regiónu ako napríklad "Scískane", Fazuľovú polievku s krúpami alebo vynikajúce slané koláče z kysnutého cesta. Účastníci workshopu ocenili autentickosť realizácie jednotlivých receptov,  obsah workshopu a zároveň aj potrebu ďalšieho vzdelávania sa v danej oblasti nakoľko množstvo recptov z nášho regionu sa už pomaly vytráca z našich stolov. Vráťme tradičné miestne jedlá znovu na naše stoly.

Projekt "Slow food-long life: lost traditions back to kitchen"


Združeniu EUROPEA Slovakia realizuje projekt "Slow food-long life: lost traditions back to kitchen" na Slovensku. Vďaka tomuto projektu mali možnosť pedagogickí zamestnanci a žiaci odboru management regionálneho cestovného ruchu  Strednej odbornej školy Rakovice zúčastniť sa na workshope zameranom na prípravu tradičných slovenských veľkonočných jedál.

Projekt "Slow food-long life: lost traditions back to kitchen" si kladie za cieľ zdieľať osvedčené tradičné recepty a postupy pri príprave jedál. V dnešnej uponáhľanej dobe je dôležité, aby sme ľuďom pripomenuli a povzbudili sa vrátiť k receptom starých materí a k tradičnej príprave jedál.
Prezentované recepty na workshope budú dostupné on line kuchárskej knihy a videa.
Spomínaný projekt sa realizuje na medzinárodnej úrovni. Partnerstvo na projekte prijalo Estónsko, Francúzsko, Poľsko, Slovensko a Taliansko.
Tento projekt môže byť realizovaný vďaka programu Erasmus+. 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky